Poradna

-

Stávajícímu řediteli školy končí k 31. 7. funkční období. Rada obce vyhlásila s dostatečným předstihem konkurz, s tím, že přihlášky lze podávat do 15. 3. Můžeme po tomto termínu lhůtu pro podávání přihlášek posunout tak, aby se mohlo přihlásit více uchazečů?
 
Znamená rozhodnutí o existenci důvodu pro vyloučení z projednávání a rozhodování u zastupitele podle ust. § 83 odst. 2 zákona o obcích, že tento nemůže ve věci hlasovat?
 
-
 

AKTUÁLNÍ KURZY

-

Přihlaste se na akreditované kurzy

AKTUÁLNÍ NABÍDKA KUZRŮ

  

 
-
 

Akce SMO ČR

-

 

Právní konference

Svazu měst a obcí ČR

5.-7.2. 2020

Hotel Jezerka - Seč

 

-
 

Aktuality

Bezplatné vzdělávání pro úředníky obcí a měst

Od prosince 2018 je Svaz měst a obcí akreditovanou vzdělávací institucí s pravomocí poskytovat vzdělávání podle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a změně některých zákonů. Centrum edukačních služeb, které vzniklo v rámci projektu "Efektivní správa obcí" intenzivně připravuje nabídku akreditovaných vzdělávacích programů pro úředníky a vedoucí úředníky měst a obcí. V současnosti máme akreditován dvoudenní prezenční program „Správní řád v rozhodovací praxi orgánů územních samosprávných celků - základní modul“ a e-learningový program „Veřejné zakázky a odpovědné veřejné zadávání“.

Na základě poptávky ze strany měst a obcí připravuje Centrum edukačních služeb aktuálně k akreditaci více než 20 vzdělávacích programů zaměřených na různé agendy vykonávané úřady územní samosprávy. Veškeré vzdělávání bude poskytováno bezplatně přímo v území, resp. v přirozených centrech jednotlivých regionů. Bezplatné odborné vzdělávání může obecním a městským rozpočtům ušetřit nemalé finanční prostředky při plnění zákonné povinnosti účasti každého úředníka obce na prohlubování kvalifikace v minimálním rozsahu 6 dnů v roce.

Zahájení samotné realizace akreditovaných kurzů, pod vedením zkušených lektorů, je plánováno na březen 2019. Pro více informací sledujte stránky projektu (www.projekteso.cz) a stránky Svazu měst a obcí ČR (www.smocr.cz). 

 
 
 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2023 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.