Bezplatná právní poradna: Zákon o úřednících

V jakých případech je uchazeč povinen doložit lustrační osvědčení?

Povinnost předložit tzv. lustrační osvědčení vyplývá ze zákona, kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky (451/1991 Sb.). Podle tohoto právního předpisu je nutné doložit skutečnosti uvedené v § 2 zákona osvědčením vydaným Ministerstvem vnitra, v některých případech čestným prohlášením. Tato povinnost se vztahuje na uchazeče o funkci vedoucího úředníka nebo vedoucího úřadu s tím, že požadovaný dokument musí dotyčný předložit před svým jmenováním do funkce. Pokud toto dotyčný uchazeč nesplní, nelze jej do uvedených funkcí jmenovat. Čestné prohlášení ani osvědčení vydané Ministerstvem vnitra se nevyžaduje po občanech narozených po 1. prosinci 1971.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
19. prosince 2018 10:00-13:00

Národní dotační programy na rok 2019 - seminář MMR

Praha

Možnost sledovat seminář ON-LINE.

Začátek 19.12. 2018 od 10 hodin. (Kapacita semináře byla k 12. 12. 2018 naplněna, pro velký zájem probíhá on-line přenos.)  

 
detail akce
15. ledna 2019 10:00-13:00

Předsednictvo Komory obcí

Praha, Kancelář Svazu
 
22. ledna 2019 09:30-11:30

Kontrolní výbor

Praha, Kancelář Svazu
 
24. - 25. ledna 2019

Předsednictvo Svazu

Skalka, okres Hodonín
 
6. - 8. února 2019

Právní konference

Hotel JEZERKA s.r.o. Seč - Ústupky 278
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.